Aurochronos 2019

Trzecia edycja festiwalu

Zwycięzcy

Grand Prix

Hulsman Timepieces – Marie Elise

Nagroda Magazynu LOGO

FORMEX

Niezależny Zegarek Damski

Dijkman Watches – Versum Ladies

Odkrycie Roku

Kneijnsberg & van Eijk – Artio

Nagroda Publiczności PKO Banku Polskiego

G.Gerlach

Nagroda Specjalna Organizatorów

Cédric Johner – Sculpture

Niezależny Zegarek Męski

PRIM – Spartak

Premiera Roku

Yvan MonneT – Five

Wystawcy

Nasi wystawcy na Aurochronos 2019

Jury

Theodore Diehl

Przewodniczący jury

Marc Andre Deschoux

Członek jury

Marcin Kasprzak

Członek jury

Bogusław Kocerba

Członek jury

Jonathan Kopp

Członek jury

Maciej Kopyto

Członek jury

Kalle Slaap

Członek jury

Paulina Smaszcz-Kurzajewska

Członek jury

Michael Stuffler

Członek jury

Prelegenci

 

Reima Koivukoski

Zegarmistrz z Finlandii, a także laureat nagrody F.A. Lange Watchmaking Excellence Award 2015. Po ukończeniu fińskiej szkoły zegarmistrzowskiej w 2016 roku nie tracił czasu i poleciał do Austrii, gdzie rozpoczął bezpośrednio prototypowanie u Richarda Habringa, a następnie przeniósł się na wysokiej klasy serwis, szkolenie i prowadzenie zespołu w Kolonii w Niemczech, aby poszerzyć swoje umiejętności. Obecnie produkuje również zegarki na zamówienie, co jest jego pasją.

Kalle Slaap

 Zegarmistrz, znany holenderski popularyzator mikro-marek. Założyciel szkoły zegarmistrzowskiej prowadzący autorskie szkolenia także dla właścicieli i producentów mikromarek – Chronoglide Horlogemaker Online

Theodore Diehl

Rzecznik prasowy i zegarmistrz firmy Richard Mille, autor książki „Kari Voutilainen: Horlogerie d’Art”; Specjalista ds. niezależnego zegarmistrzostwa z 25-letnim doświadczeniem w branży

Karol Roman

Polski inżynier, konstruktor i zegarmistrz. Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Mechaniki Precyzyjnej. Twórca licznych autorskich rozwiązań w konstrukcji zegarów. Swoimi konstrukcjami zegara pseudo-Atmos oraz zegara z tourbillonem trójosiowym z mechanicznym akumulatorem energii śmiało udowadnia, że Polak potrafi.

Dan Andrei Kluska

Od najmłodszych lat fascynowały go zegarki. Jego pierwszym „prawdziwym” zegarkiem był rosyjski Poljot, który nauczył go potrzeby dbania o niego, regularnego nakręcania go i uważania na wstrząsy. Urodzony i wychowany w Rumunii, jako dorosły mężczyzna przeprowadził się do Niemiec, aby być bliżej branży zegarmistrzowskiej. Założył blog Watch I Love pod koniec 2014 roku, współtworzył bloga WatchIsThis i pisał dla Deployant. Te możliwości pozwoliły mu dowiedzieć się wiele o różnych aspektach branży. Odwiedzając fabryki i zegarmistrzów i rozmawiając bezpośrednio z osobami zaangażowanymi w proces zegarmistrzowski, uświadomił sobie, że pisanie o zegarkach jest tym, co powinien robić. W ten sposób na nowo rozpoczął projekt Watch I Love.

Michał Wajsen

Pasjonuje się fotografią produktową, a zwłaszcza ukochanymi przez siebie zegarkami. Fascynują go czasomierze produkcji ZSRR. Radziecki przemysł zegarmistrzowski to temat rzeka, jeszcze niedawno traktowany z politowaniem, obecnie przeżywa swój renesans. Skupia się na kolekcjonowaniu radzieckich zegarków do nurkowania, ale posiada też pokaźny zbiór innych typów. Z konieczności sam nauczył się je naprawiać. Jest jednym z administratorów grupy „Czasoholicy”. Z wykształcenia jest pedagogiem, wiele lat pracował w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, obecnie piastuje stanowisko wicedyrektora Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi.

Piotr Madetko

Jest Adwokatem wykonującym zawód w ramach prywatnej praktyki w Kielcach (Polska). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po rozpoczęciu praktyki zawodowej zajmuje się obsługą podmiotów prowadzących działalność gospodarczą jak również prowadzi sprawy klientów indywidualnych, w tym prawa ze stosunków zobowiązaniowych, prawa nieruchomości i prawa rodzinnego. Prywatnie od najmłodszych lat miłośnik zegarków, od kilku lat ich kolekcjoner amator oraz członek kilku grup zegarkowych. Oprócz zamiłowania do zegarków z pasją trenuje Karate Kyokushin i system samoobrony Krav Maga.

GALERIA 2019

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z trzeciej edycji festiwalu

Pin It on Pinterest

Share This