Aurochronos 18
Międzynarodowy Festiwal Zegarków Niezależnych Marek
Zwycięzcy
Grand Prix
MING – 19.01
Nagroda Magazynu LOGO
Victorinox – Alliance Sport
Niezależny Zegarek Damski
D. Dornblüth & Sohn – Caliber 2016.1
Odkrycie Roku
Holthinrichs Watches – Ornament 1
Nagroda Publiczności PKO Banku Polskiego
Xicorr
Nagroda Specjalna Organizatorów
Gavox – Aurora
Niezależny Zegarek Męski
R.Baptiste – Marquis
Premiera Roku
G. Gerlach – Marszałek Tourbillon
Wystawcy
Nasi wystawcy na Aurochronos 2018
Jury
Prelegenci
Theodore Diehl
Rzecznik prasowy i zegarmistrz firmy Richard Mille, autor książki „Kari Voutilainen: Horlogerie d’Art”; Specjalista ds. niezależnego zegarmistrzostwa z 25-letnim doświadczeniem w branży.
Dirk Dornblüth
Dyplomowany zegarmistrz szkolony w słynnej niemieckiej szkole w Glashütte. który od zawsze miał ambicję posiadania własnej marki zegarków. Marzenie to dzielił ze swoim ojcem Dieterem, który kilka dekad wcześniej stworzył szkice własnego mechanizmu. W 1999 roku stworzony dokładnie 40 lat wcześniej koncept zyskał nowe życie, a wioska Kalbe nową, zegarmistrzowską manufakturę D. Dornblüth & Sohn. W swojej pracy hołduje tradycyjnej zegarmistrzowskiej sztuce tworzenia mechanicznych czasomierzy. Tradycyjnej w rozumieniu prawdziwego, zegarmistrzowskiego rękodzieła bez wykorzystywania współczesnych technologii i wszechobecnych w branży, elektronicznie sterowanych obrabiarek CNC.
Kalle Slaap
Zegarmistrz, znany holenderski popularyzator mikro-marek. Założyciel szkoły zegarmistrzowskiej prowadzący autorskie szkolenia także dla właścicieli i producentów mikromarek.
Michał Wajsen
Od lat zajmuje się fotografią produktową, a zwłaszcza ukochanymi przez siebie zegarkami. Godzinami potrafi angażować słuchaczy opowiadając o zegarmistrzostwie, militariach, fotografii i epoce PRL. Jest jednym z administratorów największej Facebookowej grupy zegarkowej „Czasoholicy”. Z wykształcenia pedagog, który wiele lat pracował w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Obecnie piastuje stanowisko wicedyrektora Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi.
Tomasz Fularski
17 lat doświadczenia sektorze IT, absolwent Wydziału Filmu i Fotografii w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Wykładał w Katedrze Fotografii Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania oraz w Międzynarodowym Forum Fotografii „Kwadrat” we Wrocławiu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
Aleksandra Fularska
25 lat doświadczenia w sprzedaży i zarządzaniu sprzedażą dóbr abstrakcyjnych – najpierw reklamą, potem ubezpieczeniami. Razem z mężem tworzą Estimo – rodzinną firmę założoną w 2013 roku. Estimo to ludzie z pasją, którzy Pod hasłem „Liczy się nie tylko co, ale i jak”, projektują i własnoręcznie wykonują opakowania klasy Premium na dzieła sztuki i wyroby luksusowe. Pracują dla bardzo wąskiego kręgu najbardziej wymagających klientów polskich i zagranicznych, pielęgnując przy tym wartości takie jak piękno, rzetelność, trwałość i ponadczasowość.
Ewa Rybak
Współzałożyciel, właściciel i zastępca redaktora naczelnego w Ferment – nowe pismo o winie. Jedna z niewielu pierwszych w Polsce bloggerów o winie, która zaczynała ponad dekadę temu. Pracowała dla magazynu Wino jako wiodący redaktor edycji internetowej i web business developer. Tłumacz książek o winie: „Perfect Pairing” (Evan Goldstein) i „Discovering Wine” (Joana Simon), a także autor rozdziału o polskich winach dla Jancis Robinson „Wine Course”. Członek jury wielu konkursów winiarskich, od kilku lat zajmuje się również importem i dystrybucją wina.
Tomasz Miler
Przedsiębiorca i influencer. Twórca marek Miler Menswear, Miler Spirits i Manumi oferujących odpowiednio klasyczne ubrania garniturowe, alkohole mocne oraz męskie akcesoria skórzane. Lubiany za wystąpienia publiczne. Chętnie i dużo mówi, jednak zawsze stara się wyczerpać temat, a nie audytorium. Jego wypowiedzi na temat męskiej elegancji, alkoholi starzonych, zegarków i stylu życia nowoczesnego mężczyzny obejrzano w serwisie YouTube już ponad dwa miliony razy. Prywatnie miłośnik podróży, żeglarstwa i sportów walki.