Aurochronos 2018

Druga edycja festiwalu

Zwycięzcy

Grand Prix

MING – 19.01

Nagroda Magazynu LOGO

Victorinox – Alliance Sport

Niezależny Zegarek Damski

D. Dornblüth & Sohn – Caliber 2016.1

Odkrycie Roku

Holthinrichs Watches – Ornament 1

Nagroda Publiczności PKO Banku Polskiego

Xicorr

Nagroda Specjalna Organizatorów

Gavox – Aurora

Niezależny Zegarek Męski

R.Baptiste – Marquis

Premiera Roku

G. Gerlach – Marszałek Tourbillon

Wystawcy

Nasi wystawcy na Aurochronos 2018

Jury

Władysław Meller

Przewodniczący jury

Arkadiusz Złotowski

Członek jury

Marcin Kasprzak

Członek jury

Artur Cholewski

Członek jury

Maciej Kopyto

Członek jury

Kalle Slaap

Członek jury

Jonathan Kopp

Członek jury

Prelegenci

 

Theodore Diehl

Rzecznik prasowy i zegarmistrz firmy Richard Mille, autor książki „Kari Voutilainen: Horlogerie d’Art”; Specjalista ds. niezależnego zegarmistrzostwa z 25-letnim doświadczeniem w branży.

Dirk Dornblüth

Dyplomowany zegarmistrz szkolony w słynnej niemieckiej szkole w Glashütte. który od zawsze miał ambicję posiadania własnej marki zegarków. Marzenie to dzielił ze swoim ojcem Dieterem, który kilka dekad wcześniej stworzył szkice własnego mechanizmu. W 1999 roku stworzony dokładnie 40 lat wcześniej koncept zyskał nowe życie, a wioska Kalbe nową, zegarmistrzowską manufakturę D. Dornblüth & Sohn. W swojej pracy hołduje tradycyjnej zegarmistrzowskiej sztuce tworzenia mechanicznych czasomierzy. Tradycyjnej w rozumieniu prawdziwego, zegarmistrzowskiego rękodzieła bez wykorzystywania współczesnych technologii i wszechobecnych w branży, elektronicznie sterowanych obrabiarek CNC.

Kalle Slaap

Zegarmistrz, znany holenderski popularyzator mikro-marek. Założyciel szkoły zegarmistrzowskiej prowadzący autorskie szkolenia także dla właścicieli i producentów mikromarek.

Michał Wajsen

Od lat zajmuje się fotografią produktową, a zwłaszcza ukochanymi przez siebie zegarkami. Godzinami potrafi angażować słuchaczy opowiadając o zegarmistrzostwie, militariach, fotografii i epoce PRL. Jest jednym z administratorów największej Facebookowej grupy zegarkowej „Czasoholicy”. Z wykształcenia pedagog, który wiele lat pracował w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Obecnie piastuje stanowisko wicedyrektora Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi.

Tomasz Fularski

17 lat doświadczenia sektorze IT, absolwent Wydziału Filmu i Fotografii w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Wykładał w Katedrze Fotografii Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania oraz w Międzynarodowym Forum Fotografii „Kwadrat” we Wrocławiu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Aleksandra Fularska

25 lat doświadczenia w sprzedaży i zarządzaniu sprzedażą dóbr abstrakcyjnych – najpierw reklamą, potem ubezpieczeniami. Razem z mężem tworzą Estimo – rodzinną firmę założoną w 2013 roku. Estimo to ludzie z pasją, którzy Pod hasłem „Liczy się nie tylko co, ale i jak”, projektują i własnoręcznie wykonują opakowania klasy Premium na dzieła sztuki i wyroby luksusowe. Pracują dla bardzo wąskiego kręgu najbardziej wymagających klientów polskich i zagranicznych, pielęgnując przy tym wartości takie jak piękno, rzetelność, trwałość i ponadczasowość.

Ewa Rybak

Współzałożyciel, właściciel i zastępca redaktora naczelnego w Ferment – nowe pismo o winie. Jedna z niewielu pierwszych w Polsce bloggerów o winie, która zaczynała ponad dekadę temu. Pracowała dla magazynu Wino jako wiodący redaktor edycji internetowej i web business developer. Tłumacz książek o winie: „Perfect Pairing” (Evan Goldstein) i „Discovering Wine” (Joana Simon), a także autor rozdziału o polskich winach dla Jancis Robinson „Wine Course”. Członek jury wielu konkursów winiarskich, od kilku lat zajmuje się również importem i dystrybucją wina.

Tomasz Miler

Przedsiębiorca i influencer. Twórca marek Miler Menswear, Miler Spirits i Manumi oferujących odpowiednio klasyczne ubrania garniturowe, alkohole mocne oraz męskie akcesoria skórzane. Lubiany za wystąpienia publiczne. Chętnie i dużo mówi, jednak zawsze stara się wyczerpać temat, a nie audytorium. Jego wypowiedzi na temat męskiej elegancji, alkoholi starzonych, zegarków i stylu życia nowoczesnego mężczyzny obejrzano w serwisie YouTube już ponad dwa miliony razy. Prywatnie miłośnik podróży, żeglarstwa i sportów walki.

Pin It on Pinterest

Share This