Geneza
Geneza

Przedstawiamy Państwu AuroChronos Festival. Nazwa festiwalu to połączenie dwóch słów wyrażających zarazem jego podstawowe wartości, które chcielibyśmy Państwu przekazać.

Aurochs, czyli (ang.) Tur - duże, silne i dzikie zwierzę, którego postura budziła respekt. Reprezentuje nie tylko siłę, wolność i upór potrzebne aby przebić się na współczesnym rynku zegarków, lecz symbolizuje także odradzający się sentyment do zegarmistrzostwa i do rzemiosła, który prowadzi do budowania unikalności i wyjątkowego charakteru niezależnych marek.

Grecki bóg Chronos to personifikacja czasu i symbol stworzenia. Jego atrybut - klepsydra jest symbolem upływu czasu. Dla nas oznacza czas na powrót do korzeni, tradycji małych niezależnych manufaktur o wyjątkowym stylu i indywidualności, które w dzisiejszej rzeczywistości mogą harmonijnie współistnieć z największymi w branży.

Świat zegarków naręcznych od wielu lat zdominowany jest przez duże grupy kapitałowe przemysłu zegarmistrzowskiego. Szanujemy te marki i podziwiamy ich osiągnięcia. Rozumiemy jednak, że piękno to pojęcie bardzo subiektywne i że jest praktycznie niemożliwym, aby odpowiadać gustom i potrzebom wszystkich konsumentów przy zastosowaniu uniwersalnych rozwiązań na dużą skalę.

Dlatego chcielibyśmy docenić fakt, iż niezależni wytwórcy będąc blisko użytkowników i reagując na ich potrzeby i oczekiwania mogą zaoferować swoim klientom prawdziwie wyjątkowe wzornictwo, a my cenimy tę wyjątkowość. Podziwiamy też i wspieramy te firmy, które zaczynały jako małe, niezależne manufaktury i mimo rozwoju do wielkich rozmiarów pozostały w rękach jednej rodziny lub powróciły po latach w ręce biznesmenów pasjonatów.Na górę strony