Opinie

(…) naprawdę wspaniałe doświadczenie (…) czułem wszechobecną pasję która kierowała wszystkimi (zarówno odwiedzjącymi jak i wystawcami) i to co lubię najbardziej – inspirujący entuzjazm”

Mark Andre Deschoux

The WatchesTV

Polska już od wielu lat znajduje się w ciągłej tendencji wzrostowej, a ja widzę i czuję ten wzrost i rozwój przy każdej wizycie. Typowym wyznacznikiem tego wzrostu i rozwoju jest z pewnością rosnące zainteresowanie dobrami luksusowymi, takimi jak zegarki naręczne, czego doskonałym przykładem jest festiwal zegarków AuroChronos, organizowany już po raz czwarty. Festiwal jest czymś więcej niż tylko celebracją luksusu, jego celem jest szerzenie wiedzy na temat zegarmistrzostwa i z tego powodu zasługuje na wsparcie wszystkich, którzy interesują się tymi mechanicznymi dziełami sztuki

Theodore Diehl

Richard Mille

Byłem pod dużym wrażeniem ciepłej i przyjaznej atmosfery jaka panowała zarówno pomiędzy wystawcami, obsługą i wszechogarniającej pasji dla zegarków i zegarmistrzostwa – dlatego też zdecydowanie polecam AuroChronos Festival (…) ponieważ tworzy on wspaniałą okazję dla odkrywania niezależnych producentów zegarków z całego Świata.

Michael Stuffler

WatchUSeek

„Dobra okazja by nawiązać kontakt zarówno z potencjalnymi klientami jak i innymi producentami”

Gianluca Traversa

Allemano Timepieces

Aurochronos to jedyny w Polsce festiwal, na którym można zobaczyć niedostępne na co dzień w Polsce zegarki i porozmawiać z ich twórcami. Dla większych, niezależnych marek jest to okazja do zaprezentowania się tym, którzy ich jeszcze nie znają (…) Wreszcie to, co czyni AuroChronos wyjątkowym, to niesamowicie przyjazna atmosfera budowana przez organizatorów, ich bliskich i przyjaciół wspierających organizację

Igor Pluciński

Victorinox

Wydarzenie to jest wyjątkowe w skali wszystkich imprez zegarkowych. Tutaj można spotkać bezpośrednio osobę, która o danej śrubce i mechanizmie wie wszystko. Przyjeżdża się tu dla ludzi (…)
którzy mają pasję. (…) Myślę, że Festiwal AuroChronos to świetna okazja, żeby chociaż raz w roku przyjechać do Łodzi!

Marcin Kasprzak

LOGO magazine

Wspaniały Festiwal, wielu bardzo świadomych odwiedzających. Przyjazna atmosfera i ogromna przyjemność spotkania tak wielu entuzjastów zegarków w jednym miejscu.

Øyvind Von Doren

Von Doren

(…) wspaniała okazja by spotkać entuzjastów zegarmistrzostwa, wymienić się wrażeniami i odkryć najnowsze trendy na rynku. Dobrze dobrana lokalizacja festiwalu i bardzo serdeczne przyjęcie przez polską publiczność! Różnorodność wystawców jest zdecydowaną zaletą tego wydarzenia. To będzie prawdziwa przyjemność wrócić tu ponownie”

Yvan Monnet

Yvan MonneT Genève

„Brałem udział w wielu imprezach zegarkowych, ale szczerze mówiąc Aurochronos jest w pierwszej piątce. Cały zespół festiwalowy był naprawdę super i wszystko było dobrze zorganizowane. Czekam z niecierpliwością na drugą edycję.”

Jonathan Kopp

Dziennikarz, założyciel magazynu Watchisthis

„To była wspaniała przygoda choć nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Przyjęcie było bardzo ciepłe i stało się jasnym, że wydarzenie to było świetnie przygotowane. Zainteresowanie moimi zegarkami było duże i odpowiadałem na wiele pytań. Było jasne, że ta impreza jest inna. Świetnie się bawiłem i chciałbym również podziękować organizatorom za wspaniałe wydarzenie, które zorganizowali. Już nie mogę się doczekać kolejnej edycji.”

Holke Dijkmann

Założyciel Dijkman Watches

„Doskonały pomysł na promowanie współczesnego zegarmistrzostwa, nowo powstających marek polskich i zagranicznych. Najlepszy dowód na to, że nawet przy skromnych środkach można stworzyć wydarzenie godne uwagi.”

Bogusław Kocerba

Administrator grupy „Czasoholicy”

„Aurochronos Festival to pionierska inicjatywa na naszej rodzimej scenie zegarkowej uchylająca okno na nieprzemierzony świat tak zwanych microbrandów, dająca możliwość obcowania polskim miłośnikom zegarków z produktem, którego próżno szukać na rynku zdominowanym przez marki popularne.”

Łukasz „Gondi” Grządziela

Administrator i współzałożyciel grupy „Czasoholicy”

„Dobrze zorganizowana wystawa bardzo obiecujących mikrobrandów. Tu jako pierwszy odkryjesz przyszłość horologii!”

Kalle Slaap

Nauczyciel zegarmistrzostwa / członek Jury

„Festiwal zegarków Aurochronos był dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Jako nowo powstały mikrobrand, komentarze i zdecydowanie pozytywne reakcje dały mi dodatkową motywację, aby rozwinąć mój biznes jeszcze bardziej. Znakomita organizacja i wspaniała współpraca między wieloma ekscytującymi markami.”

Brendan Horneman

Założyciel Kneijnsberg & van Eijk

„Wystawa, podobnie jak miasto, jest niesamowita, a gospodarze wykonali wspaniałą pracę łącząc wszystko. Moim zdaniem jako wystawcy, przyjęcie tłumu nie mogło być lepsze. Mam nadzieję, że w przyszłym roku skala Festivalu będzie większa i przyciągnie więcej mikro marek do wzięcia udziału, a dla mnie Festiwal Aurochronos będzie zdecydowanie doroczną podróżą do Polski.”

Eric Yeh

Założyciel Havaan Tuvali

„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogłem uczestniczyć w pierwszej edycji Aurochronos. Wspaniały moment pełen spotkań oraz organizacja na najwyższym poziomie. Niech żyje Festiwal Aurochronos oraz wielkie podziękowania dla organizatorów.”

Filipe Silva

Założyciel CreaWatch – obecnie Filipe Silva

„Dzięki dwóm entuzjastycznym mężczyznom, Maciejowi i Pawłowi miałem świetną okazję dołączyć do Festiwalu Aurochronos w Łodzi. Jestem zdumiony, że poznałem wielu zegarmistrzów z różnych kultur i świetnie się bawiłem w Polsce, gdzie otrzymałem bardzo ciepłe powitanie od miejscowych. Nie mogę się doczekać przyjazdu na festiwal w przyszłym roku.”

Steve Chan

Założyciel Crafter Blue; założyciel Undive Watches Innovation

„Już czekam na festiwal a.d. 2018 z nadzieją, że znów przyjedzie Dijkman Watches!”

Sylwester Wasiak

Administrator forum „Czwarty Wymiar”

„Chciałbym raz jeszcze podziękować za zaproszenie na festiwal a także pogratulować organizatorom przygotowania całego wydarzenia. Świetna robota-mam nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku. Pozdrawiam.”

Piotr Lipień

Współwłaściciel Premium Watch Service

Geneza

Przedstawiamy Państwu AuroChronos Festival. Nazwa festiwalu to połączenie dwóch słów wyrażających zarazem jego podstawowe wartości, które chcielibyśmy Państwu przekazać.

AUROCHS, czyli (ang.) Tur – duże, silne i dzikie zwierzę, którego postura budziła respekt. Reprezentuje nie tylko siłę, wolność i upór potrzebne aby przebić się na współczesnym rynku zegarków, lecz symbolizuje także odradzający się sentyment do zegarmistrzostwa i do rzemiosła, który prowadzi do budowania unikalności i wyjątkowego charakteru niezależnych marek.

Grecki bóg CHRONOS to personifikacja czasu i symbol stworzenia. Jego atrybut – klepsydra jest symbolem upływu czasu. Dla nas oznacza czas na powrót do korzeni, tradycji małych niezależnych manufaktur o wyjątkowym stylu i indywidualności, które w dzisiejszej rzeczywistości mogą harmonijnie współistnieć z największymi w branży.

Świat zegarków naręcznych od wielu lat zdominowany jest przez duże grupy kapitałowe przemysłu zegarmistrzowskiego. Szanujemy te marki i podziwiamy ich osiągnięcia. Rozumiemy jednak, że piękno to pojęcie bardzo subiektywne i że jest praktycznie niemożliwym, aby odpowiadać gustom i potrzebom wszystkich konsumentów przy zastosowaniu uniwersalnych rozwiązań na dużą skalę.

Dlatego chcielibyśmy docenić fakt, iż niezależni wytwórcy będąc blisko użytkowników i reagując na ich potrzeby i oczekiwania mogą zaoferować swoim klientom prawdziwie wyjątkowe wzornictwo, a my cenimy tę wyjątkowość. Podziwiamy też i wspieramy te firmy, które zaczynały jako małe, niezależne manufaktury i mimo rozwoju do wielkich rozmiarów pozostały w rękach jednej rodziny lub powróciły po latach w ręce biznesmenów pasjonatów.

Nagrody

Pragnąc docenić kunszt i kreatywność producentów, we współpracy z naszymi sponsorami i członkami Jury wybierzemy najlepsze zegarki w swoich kategoriach, a zwycięzcy otrzymają nagrody AuroChronos.

Kategorie

Niezależny Zegarek Męski

Niezależny Zegarek Damski

Premiera Roku

Odkrycie Roku

Grand Prix

Nagroda Publiczności PKO Banku Polskiego

Nagroda Magazynu Logo

Nagroda Specjalna Organizatorów

Festiwal

Spotkajmy się w Monopolis 17 i 18-go września. Tu, w samym centrum Polski, razem bądźmy częścią rozwoju wiedzy o zegarkach i czasie. Odkrywajmy i popularyzujmy dobry styl oraz wspierajmy niezależnych producentów zegarków.

Będzie to idealne miejsce, aby zobaczyć głównych producentów z Polski, jak również wiele niezależnych marek zegarmistrzowskich z całego świata i spotkać ludzi którzy za nimi stoją. Podczas Festiwalu będzie można poznać historię powstawania i rozwoju nietuzinkowych firm zegarkowych, a także przymierzyć czy zakupić podziwiane modele.

Wystawcy będą mieli nie tylko wyjątkową okazję by znaleźć potencjalnych partnerów biznesowych, dystrybutorów czy przedstawicieli, lecz przede wszystkim zaprezentować się szerokiej publiczności i poszerzyć grono miłośników swoich marek.
AuroChronos Festival będzie znakomitą okazją do zintegrowania naszej zegarkowej społeczności.

W tym roku bądź w odpowiednim miejscu i czasie. Przyjdź i odwiedź IV Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków – AuroChronos Festival 2022!

AuroChronos Festival 2022 – Czas na Łódź

Pin It on Pinterest

Share This