AUROCHRONOS 2018
Partnerzy
Patronat Honorowy
Marszałek Województwa Łódzkiego
Prezydent miasta Łodzi
ŁARR Logo
ŁOT Logo
Partner Główny
Pko BP Logo
Patronat Medialny
Logo Logo
Eska Logo
Zegarki i Pasja Logo
Czasoholicy Logo
Zaznaj Łodzi Logo
Life In Lodzkie Logo
Szafirowe Szkiełko Logo
Łódź Dla Was Logo
Korpovoice Logo
Ferment Logo
Watchisthis Logo
WatchPaper Logo
Watch I Love Logo
Premium Mechanical Microbrands Logo
Pica Pica Logo
Tempus Fugit Logo
Partnerzy Strategiczni
Taxi 800 400 400
Mercedes Auto Studio Logo
Tempus Logo
Parviflora Logo
Winicjatywa Logo
ArtWatchFrame Logo
Dark Frame Logo
NoBoHotel Logo
FocusHotels Logo
Kolory Wina Logo
Polaudit Logo
Fish Can Talk Logo
Good Time Aparthotel Logo
Miler Spirits Logo
Polugar Logo
Lodz Airport Logo
Motel Silver Logo
Isolabella Logo
Prelegenci
 • Theodore Diehl
  Rzecznik prasowy i zegarmistrz firmy Richard Mille, autor książki "Kari Voutilainen: Horlogerie d'Art"; Specjalista ds. niezależnego zegarmistrzostwa z 25-letnim doświadczeniem w branży.
 • Dirk Dornblüth
  Dyplomowany zegarmistrz szkolony w słynnej niemieckiej szkole w Glashütte. który od zawsze miał ambicję posiadania własnej marki zegarków. Marzenie to dzielił ze swoim ojcem Dieterem, który kilka dekad wcześniej stworzył szkice własnego mechanizmu. W 1999 roku stworzony dokładnie 40 lat wcześniej koncept zyskał nowe życie, a wioska Kalbe nową, zegarmistrzowską manufakturę D. Dornblüth & Sohn. W swojej pracy hołduje tradycyjnej zegarmistrzowskiej sztuce tworzenia mechanicznych czasomierzy. Tradycyjnej w rozumieniu prawdziwego, zegarmistrzowskiego rękodzieła bez wykorzystywania współczesnych technologii i wszechobecnych w branży, elektronicznie sterowanych obrabiarek CNC.
 • Kalle Slaap
  Zegarmistrz, znany holenderski popularyzator mikro-marek. Założyciel szkoły zegarmistrzowskiej prowadzący autorskie szkolenia także dla właścicieli i producentów mikromarek.
 • Michał Wajsen
  Od lat zajmuje się fotografią produktową, a zwłaszcza ukochanymi przez siebie zegarkami. Godzinami potrafi angażować słuchaczy opowiadając o zegarmistrzostwie, militariach, fotografii i epoce PRL. Jest jednym z administratorów największej Facebookowej grupy zegarkowej "Czasoholicy". Z wykształcenia pedagog, który wiele lat pracował w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Obecnie piastuje stanowisko wicedyrektora Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi.
 • Tomasz Fularski
  17 lat doświadczenia sektorze IT, absolwent Wydziału Filmu i Fotografii w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Wykładał w Katedrze Fotografii Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania oraz w Międzynarodowym Forum Fotografii „Kwadrat" we Wrocławiu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
 • Aleksandra Fularska
  25 lat doświadczenia w sprzedaży i zarządzaniu sprzedażą dóbr abstrakcyjnych – najpierw reklamą, potem ubezpieczeniami. Razem z mężem tworzą Estimo - rodzinną firmę założoną w 2013 roku. Estimo to ludzie z pasją, którzy Pod hasłem „Liczy się nie tylko co, ale i jak”, projektują i własnoręcznie wykonują opakowania klasy Premium na dzieła sztuki i wyroby luksusowe. Pracują dla bardzo wąskiego kręgu najbardziej wymagających klientów polskich i zagranicznych, pielęgnując przy tym wartości takie jak piękno, rzetelność, trwałość i ponadczasowość.
 • Ewa Rybak
  Współzałożyciel, właściciel i zastępca redaktora naczelnego w Ferment – nowe pismo o winie. Jedna z niewielu pierwszych w Polsce bloggerów o winie, która zaczynała ponad dekadę temu. Pracowała dla magazynu Wino jako wiodący redaktor edycji internetowej i web business developer. Tłumacz książek o winie: „Perfect Pairing” (Evan Goldstein) i „Discovering Wine” (Joana Simon), a także autor rozdziału o polskich winach dla Jancis Robinson „Wine Course". Członek jury wielu konkursów winiarskich, od kilku lat zajmuje się również importem i dystrybucją wina.
 • Tomasz Miler
  Przedsiębiorca i influencer. Twórca marek Miler Menswear, Miler Spirits i Manumi oferujących odpowiednio klasyczne ubrania garniturowe, alkohole mocne oraz męskie akcesoria skórzane. Lubiany za wystąpienia publiczne. Chętnie i dużo mówi, jednak zawsze stara się wyczerpać temat, a nie audytorium. Jego wypowiedzi na temat męskiej elegancji, alkoholi starzonych, zegarków i stylu życia nowoczesnego mężczyzny obejrzano w serwisie YouTube już ponad dwa miliony razy. Prywatnie miłośnik podróży, żeglarstwa i sportów walki.
Program
Plan wykładów AuroChronos Festival 2018
SOBOTA 29.09.2018
11:00 - 11:30
“Jak opakowanie pomoże sprzedać Twój produkt”
Tomasz Fularski & Aleksandra Fularska [PL]
11:30 - 12:15
“Zegarmistrzostwo szwajcarskie: stale rozwijająca się historia - (przegląd szwajcarskiej branży zegarków od jej początków historycznych do współczesności)”
Theodore Diehl [ENG/PL]
12:20 - 13:20
“Przyszłość Polskich Producentów Zegarków. Kierunek: Klasa Premium!?”
[PL/ENG]
13:25 - 14:55
“Masterclass „Wewnątrz Zegarka””
Kalle Slaap [ENG/PL]
15:00 - 15:30
“D.DORNBLÜTH & SOHN - Zegarmistrz jako rzemiosło”
Dirk Dornblüth [ENG/PL]
(zamknięta prezentacja)
15:30 - 16:30
“Poznaj się na winie... mainstream kontra wina rzemieślnicze. Obiekty zbiorowego kultu a perełki z mikrobrandów”
Ewa Rybak [PL]
(zamknięta prezentacja)
16:30 - 17:00
“Jak „ubrać” nadgarstek? Łączenie marynarek, koszul i zegarków w klasycznej elegancji”
Tomasz Miler [PL]
NIEDZIELA 30.09.2018
11:00 - 11:45
“Sprężyna niezależnego zegarmistrzostwa - (perspektywa osoby wtajemniczonej w rynek luksusowego zegarmistrzostwa niezależnego)”
Theodore Diehl [ENG/PL]
12:00 - 13:00
“Wszystko, co chciałeś wiedzieć o zegarkach, ale nigdy nie ośmieliłeś się zapytać”
Kalle Slaap [ENG/PL]
13:15 - 14:00
Prezentacja grupy
Czasoholicy [PL]
14:15 - 15:00
“Sztuka fotografii produktowej w warunkach domowych”
Michał Wajsen [PL]
Lokalizacja
Expo-Łódź Sp. z o.o.
al. Politechniki 4
93-590 Łódź, Polska