Prelegenci
Prelegenci
Reima Koivukoski - zegarmistrz z Finlandii, a także laureat nagrody F.A. Lange Watchmaking Excellence Award 2015. Po ukończeniu fińskiej szkoły zegarmistrzowskiej w 2016 roku nie tracił czasu i poleciał do Austrii, gdzie rozpoczął bezpośrednio prototypowanie u Richarda Habringa, a następnie przeniósł się na wysokiej klasy serwis, szkolenie i prowadzenie zespołu w Kolonii w Niemczech, aby poszerzyć swoje umiejętności. Obecnie produkuje również zegarki na zamówienie, co jest jego pasją.
Kalle Slaap - Zegarmistrz, znany holenderski popularyzator mikro-marek. Założyciel szkoły zegarmistrzowskiej prowadzący autorskie szkolenia także dla właścicieli i producentów mikromarek - Chronoglide Horlogemaker Online
Theodore Diehl - Rzecznik prasowy i zegarmistrz firmy Richard Mille, autor książki "Kari Voutilainen: Horlogerie d'Art"; Specjalista ds. niezależnego zegarmistrzostwa z 25-letnim doświadczeniem w branży
Karol Roman – polski inżynier, konstruktor i zegarmistrz. Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Mechaniki Precyzyjnej. Twórca licznych autorskich rozwiązań w konstrukcji zegarów. Swoimi konstrukcjami zegara pseudo-Atmos oraz zegara z tourbillonem trójosiowym z mechanicznym akumulatorem energii śmiało udowadnia, że Polak potrafi.
Dan Andrei Kluska - od najmłodszych lat fascynowały go zegarki. Jego pierwszym „prawdziwym” zegarkiem był rosyjski Poljot, który nauczył go potrzeby dbania o niego, regularnego nakręcania go i uważania na wstrząsy. Urodzony i wychowany w Rumunii, jako dorosły mężczyzna przeprowadził się do Niemiec, aby być bliżej branży zegarmistrzowskiej. Założył blog Watch I Love pod koniec 2014 roku, współtworzył bloga WatchIsThis i pisał dla Deployant. Te możliwości pozwoliły mu dowiedzieć się wiele o różnych aspektach branży. Odwiedzając fabryki i zegarmistrzów i rozmawiając bezpośrednio z osobami zaangażowanymi w proces zegarmistrzowski, uświadomił sobie, że pisanie o zegarkach jest tym, co powinien robić. W ten sposób na nowo rozpoczął projekt Watch I Love.
Michał Wajsen - pasjonuje się fotografią produktową, a zwłaszcza ukochanymi przez siebie zegarkami. Fascynują go czasomierze produkcji ZSRR. Radziecki przemysł zegarmistrzowski to temat rzeka, jeszcze niedawno traktowany z politowaniem, obecnie przeżywa swój renesans. Skupia się na kolekcjonowaniu radzieckich zegarków do nurkowania, ale posiada też pokaźny zbiór innych typów. Z konieczności sam nauczył się je naprawiać. Jest jednym z administratorów grupy "Czasoholicy". Z wykształcenia jest pedagogiem, wiele lat pracował w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, obecnie piastuje stanowisko wicedyrektora Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi.
Piotr Madetko jest Adwokatem wykonującym zawód w ramach prywatnej praktyki w Kielcach (Polska). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po rozpoczęciu praktyki zawodowej zajmuje się obsługą podmiotów prowadzących działalność gospodarczą jak również prowadzi sprawy klientów indywidualnych, w tym prawa ze stosunków zobowiązaniowych, prawa nieruchomości i prawa rodzinnego. Prywatnie od najmłodszych lat miłośnik zegarków, od kilku lat ich kolekcjoner amator oraz członek kilku grup zegarkowych. Oprócz zamiłowania do zegarków z pasją trenuje Karate Kyokushin i system samoobrony Krav Maga.


Na górę strony