Jury
Jury
Przewodniczący jury
Theodore Diehl - Rzecznik prasowy i zegarmistrz firmy Richard Mille, autor książki "Kari Voutilainen: Horlogerie d'Art"; Specjalista ds. niezależnego zegarmistrzostwa z 25-letnim doświadczeniem w branży.

W kolejności alfabetycznej:

Marc Andre Deschoux Pasjonat zegarmistrzostwa od najmłodszych lat, który znalazł sposób, by podzielić się swoim entuzjazmem tworząc TheWATCHES.tv w 2011 roku. Celem było i nadal jest tworzenie raportów wideo wyjaśniających w prosty i zrozumiały sposób o co chodzi w mechanicznym zegarmistrzostwie; opowiada o rzemiośle, producentach, markach, historii i oczywiście samych zegarkach, lecz zawsze skupia się na ludziach stojących za tymi wielkimi osiągnięciami. TheWATCHES.tv ma siedzibę w Genewie, a dzięki ponad 100 000 subskrybentom na kanale YouTube stał się cenionym głosem treści wideo związanych z tematem zegarków i powiązanymi z nimi umiejętnościami.
Wcześniej Marc André zarządzał grupą dostawców branży zegarmistrzowskiej, co doprowadziło go do lepszego zrozumienia branży. Następnie utworzył dużą szwajcarską firmę produkującą materiały audiowizualne, pracującą dla telewizji, kina i agencji reklamowych. Połączenie tych dwóch doświadczeń było więc dla niego logicznym sposobem na rozpoczęcie przygody, w której wciąż jest tyle historii do opowiedzenia.
Marcin Kasprzak Redaktor naczelny Magazyn Logo. Wcześniej redaktor magazynów Malemen, Playboy oraz Esquire. Interesuje się pozycjonowaniem marek, brandingiem narodowym, lotnictwem pasażerskim i podróżami z możliwie jak największą liczbą przesiadek. Zainicjował badanie "Szafa Polaka", którego część poświęcona byłą zegarkom.
Bogusław Kocerba Kolekcjoner zegarków, propagator wiedzy o zegarkach, administrator grupy Czasoholicy. Pomysłodawca i koordynator projektów zegarków dedykowanych grupie (G. Gerlach, Balticus, Atlantic). Administrator fanpagu Seiko Polska.
Jonathan Kopp Założyciel i redaktor naczelny magazynu Watchisthis, wysokiej klasy publikacji pisanych z pasją o zegarkach o cenie nieprzekraczającej 2500 $. Jonathan jest również niezależnym pisarzem dla BBC News oraz doradcą biznesowym specjalizującym się w branży zegarków.
Maciej Kopyto Właściciel i redaktor naczelny wydawnictwa Zegarki i Pasja, a prywatnie miłośnik zegarków mechanicznych, niestrudzony odkrywca historii zegarmistrzostwa, miłośnik zegarków mechanicznych produkowanych szczególnie w latach 60'/70' XX wieku i kolekcjoner czasomierzy vintage oraz twórca bloga Manufaktura Czasu.
Kalle Slaap Zegarmistrz, znany holenderski popularyzator mikro-marek. Założyciel szkoły zegarmistrzowskiej prowadzący autorskie szkolenia także dla właścicieli i producentów mikromarek - Chronoglide Horlogemaker Online.
Paulina Smaszcz-Kurzajewska Dziennikarka i prezenterka telewizyjna, trener autoprezentacji i rozwoju osobistego, mentorka.
Od ponad 17 lat szkoli indywidualnie członków zarządów oraz top menedżerów, polityków, specjalistów medycznych, przedsiębiorców, przedstawicieli sprzedaży i biznesów indywidualnych, klientów VIP oraz przedstawicieli NGO’s na forach polskich i europejskich.
Jako jedyna Polka została przedstawiona w międzynarodowym wydawnictwie GLOBAL INFLUENTIAL WOMEN Felietonistka magazynu COSMOPOLITAN, LOUNGE MAGAZIN, MAGAZYNU KOBIET KREATYWNYCH. LIVE &TRAVEL, ANYWHERE.pl
Michael Stuffler Michael „Mike” Stuffler pracował przez 42 lata w sektorze porządku publicznego i bezpieczeństwa (Federalny Urząd Policji Kryminalnej), pracował między innymi jako oficer łącznikowy policji w ambasadach niemieckich w Hadze [Holandia], Amman [Jordania] i Londyn [GB].
Mike zbiera zegarki od prawie 30 lat, a w 2001 roku, kiedy został oddelegowany do Hagi, został moderatorem forum Jörga Schauera i Stowy na WatchUSeek. Obecnie moderuje Forum Zegarków Niemieckich i fora niemieckich marek.
Dzieląc się entuzjazmem zegarkowym z rezydującym w Austin / Tx [USA] Bhanu Chopra, niezależnym pisarzem w branży zegarków i luksusu, Mike został współautorem Bhanu w WatchUSeek i FliegerFriday.


Na górę strony