Jury
Jury
Przewodniczący jury
Władysław Meller - Magister, inżynier mechanik o specjalności Konstrukcja Przyrządów Precyzyjnych, którego zainteresowanie zegarkami i zegarmistrzostwem zrodziło się jeszcze w czasach dziecięcych, gdy całe popołudnia spędzał pod okiem swojego ojca w zakładzie zegarmistrzowskim. Od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia współtworzył przedstawicielstwo szwajcarskich firm zegarkowych na rynku w Polsce. Od 1999 kreował salon jubilerski w Warszawie, który od 2017 roku przekształcony w odCzasu doCzasu funkcjonuje w CH Złote Tarasy. W roku 2003 współtworzył Klub Miłośników Zegarów i Zegarków, a od momentu przekształcenia się Klubu w formalne Stowarzyszenie w roku 2009 bierze udział w jego działalności. Redaktor i autor wielu dzieł i opracowań m.in.: „10 lat Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków” czy „Przystanek: zegarek. Zegarki i przystawki balansowe z Błonia”. Jego opracowania na temat zegarków i zegarmistrzostwa pojawiają się w rubrykach poświęconym branży różnorakich magazynów kolorowych i portali internetowych. Był pierwszym redaktorem naczelnym portalu Zegarki i Pasja (www.zegarkiipasja.pl) od momentu jego powstania w 2014 roku. Tam też również cały czas regularnie publikuje i dzięki swojej wiedzy fachowej wspiera merytorycznie redakcję portalu i drukowanego kwartalnika.
Kalle Slaap – zegarmistrz, znany holenderski popularyzator mikro-marek. Założyciel szkoły zegarmistrzowskiej prowadzący autorskie szkolenia także dla właścicieli i producentów mikromarek.
Jonathan Kopp – założyciel i redaktor naczelny magazynu "Watchisthis", wysokiej klasy publikacji pisanych z pasją o zegarkach o cenie nieprzekraczającej 2500 $. Jonathan jest również niezależnym pisarzem dla BBC News oraz doradcą biznesowym specjalizującym się w branży zegarków.
Arkadiusz Złotowski – z wykształcenia zegarmistrz i elektronik, którego pasją jest lotnictwo, elektronika i zegarmistrzostwo. Jakby nie został zegarmistrzem to na pewno był by pilotem. W pracy kieruje się pasją i miłością do zegarków, bez których według niego nie można wykonywać tej profesji. Fascynuje go nieskończenie fakt jak twórcy oferują różne funkcjonalności wycięte z pół kilograma metalu oraz jak bez użycia wszędobylskiej elektroniki zegarek wie, że luty co cztery lata jest o jeden dzień dłuższy. Przygodę z zegarkami rozpoczął w roku 1994 pracując w serwisie lokalnej sieci sprzedaży zegarków. W roku 1995 rozpoczął pracę na własną rękę. W roku 2006 został zatrudniony w Swatch Group w Warszawie, gdzie zasmakował prawdziwego zegarmistrzostwa i brał udział w szkoleniach w Szwajcarii. Okazało się to krokiem milowym w jego karierze. W 2012 roku postanowił wrócić do Łodzi i przenieść najlepsze szwajcarskie rozwiązanie na rynek łódzki.
Marcin Kasprzak - redaktor naczelny magazynu LOGO. Wcześniej redaktor magazynów Malemen, Playboy oraz Esquire. Interesuje się pozycjonowaniem marek, brandingiem narodowym, lotnictwem pasażerskim i podróżami z możliwie jak największą liczbą przesiadek. Zainicjował badanie "Szafa Polaka", którego część poświęcona byłą zegarkom.
Maciej Kopyto – właściciel i redaktor naczelny wydawnictwa Zegarki i Pasja, a prywatnie miłośnik zegarków mechanicznych, niestrudzony odkrywca historii zegarmistrzostwa, miłośnik zegarków mechanicznych produkowanych szczególnie w latach 60'/70' XX wieku i kolekcjoner czasomierzy vintage oraz twórca bloga Manufaktura Czasu. Dorastał w okresie, kiedy świat przechodził apogeum fascynacji kwarcem. Kontakt z tradycyjnym zegarmistrzostwem zawdzięcza Rodzicom. Kiedy stał się posiadaczem pierwszego czasomierza mechanicznego – modele kwarcowe przestały istnieć. Ta fascynacja przerodziła się w pasję, która na przestrzeni ostatnich lat wypełnia niemalże każdą wolną chwilę, co więcej - urosła do rangi filozofii życia związanej z codziennym użytkowaniem zegarka mechanicznego.
Artur Cholewski – pomysłodawca, współzałożyciel oraz administrator Czasoholików - największej i najbardziej prężnie działającej polskiej grupy Facebook poświęconej zegarkom. Zawodowo manager w banku, a prywatnie pasjonat chronografów vintage oraz kolekcjoner okularów z lat 80 XX wieku.


Na górę strony